Prodej ojetých automobilů

Měsíční archív: Září 2013

Bazar obytných automobilů

Obytný automobil sice není pro každodenní popojíždění do práce, ale pokud rádi vyrážíte na dovolenou a nechcete být ubytováni ani pod stanem a ani v hotelu, je pro vás obytný karavan tím nejlepším řešením. Obytné vozy sice nejsou nejlevnější záležitostí, ale v případě těch ojetých můžete ušetřit opravdu slušnou částku. Vždy však záleží na tom, co od obytného vozu očekáváte, co by vám měl všechno poskytnout, kolika osobám a zohlednit byste měli ještě několik dalších kritérií pro správný výběr.

Bazar obytných automobilů najdete zejména na internetu, kde je kompletní inzerce nejen ojetých, ale dokonce i zcela nových obytných vozidel, ve kterých můžete strávit příjemnou dovolenou. Nemáte-li dostatek finančních prostředků, ale přeci jen si chcete užít příjemnou dovolenou strávenou na cestách, můžete si obytný vůz nebo karavan půjčit.

Půjčením obytného vozu rozhodně nic nezkazíte a alespoň se ujistíte, zda byste si jej chtěli do budoucna pořídit do vozového parku.

Obytné automobily jsou prodávány v několika velikostních variantách a existuje pro ně i určité označení. Budete-li si vybírat obytné vozidlo z bazaru, neváhejte se informovat o jednotlivých typech. Pokud se přeci jen rozhodnete pro koupit ojetého obytného vozu, rozhodně byste se o jeho skutečném stavu měli informovat osobně. Stav na fotografiích nemusí totiž v reálu odpovídat skutečnému stavu obytného vozu.

Při výběru byste vždy měli zohlednit několik parametrů pro správný výběr. Nezapomínejte se zaměřit na kapacitu obytného vozu, na uspořádání vnitřních prostor i na spotřebu, která se odráží i od velikosti obytného vozidla.

Vložil Autobazary | Štítek , , , | Zanechat komentář

Bazar nákladních automobilů

Nákladní automobily sice nejsou prodávány tak často, přeci jen jich ale v bazarech u nás najdete opravdu požehnaně. A nejen tam. Nákladní či užitkové automobily lze najít i v běžných inzercích na internetu, kde je rovněž nabídka velmi bohatá. Při výběru ojetého nákladního a užitkového auta platí více méně stejné podmínky jako je tomu u aut osobních. U nákladních vozidel je to o něco složitější, protože jsou na ně kladeny mnohem větší nároky a tak je jejich opotřebení mnohdy opravdu značné.

Inzerci nákladních automobilů můžete najít zejména na internetu. Existují tzv. online bazary nákladních aut, kde najdete veškeré ojetá nákladní auta pohromadě. Vyberete si bezpochyby mnohem snáze, než kdybyste vybírali v kamenném bazaru, kde je nabídka poměrně omezená. Nejčastěji lze v klasických bazarech najít zejména užitkové automobily.

Ať už máte zájem o nákladní vozidlo jakékoli značky, rozhodně nebudete zklamáni. Nutno podotknout, že nákladní automobily mají zaznamenán podstatně větší počet najetých kilometrů, než je tomu u klasických osobních aut. Je to ale zcela pochopitelné, protože slouží výhradně ke služebním účelům, jsou určeny na dlouhé trasy, čemuž pochopitelně odpovídá i kvalita motoru.

Ojeté nákladní automobily je možné pořídit až o polovinu levněji, než kdybyste pořizovali auto zcela nové. Počítat samozřejmě musíte s tím, že vozidlo pak vydrží mnohem kratší dobu, než kdybyste jej zakoupili zcela nové.

Vložil Autobazary | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Bazary osobních automobilů

Bazarů je u nás víc než dost. A většinou jsou to právě osobní automobily, které v nich najdete stát. O ojeté osobní vozy je největší zájem a velmi často jsou do bazarů prodávány – vykupovány. Ať už si vyhlédnete jakýkoli autobazar, vždy je nutné, abyste se drželi podmínek pro správný výběr.

Jen tak si totiž můžete najít vhodné osobní auto, které bude delší dobu dobře sloužit a navíc se na něj budete moct spolehnout. Vždy je třeba, abyste si ujasnili několik věcí a to ještě předtím, než se do toho nejkrásnějšího vozidla rozhodnete investovat.

Vždy je dobré se zamyslet, pro jaké účely auto vlastně kupujete. Zda pouze na popojíždění po městě, pro práci nebo snad pro početnou rodinu. Svou roli pochopitelně hraje i kapacita a nároky na jízdní vlastnosti. Vybavení by mělo být až druhořadou záležitostí – pokud se jedná o vozidlo ojeté, protože v první řadě je nutné hledět na jeho skutečný technický stav. Stav auta jen velmi těžko poznáte na první pohled. Dvojnásobek to platí v případě, že nejste v tomto směru odborník – toho je mimo jiné třeba mít při sobě, pokud se pro vozidlo opravdu rozhodujete. Jen ten totiž dokáže určit, zda je za onu cenu vyplatí vozidlo koupit.

Nebojte se zkušební jízdy. Jen tak poznáte, zda vám vozidlo vyhovuje a to nejen svým pohodlím, ale hlavně jízdními vlastnostmi. V bazarech najdete většinou několik desítek osobních automobilů, které jsou určeny k okamžitému prodeji.

I vy můžete přijít do bazaru se svým vozem, nechat jej vykoupit nebo si pořídit rovnou auto na protiúčet.

Vložil Autobazary u nás | Štítek , , , | Zanechat komentář

AAA autobazar

Autobazar AAA Auto zná pravděpodobně každý z nás. Jedná se o největšího prodejce ojetých vozidel u nás, který se na trhu pohybuje více než 20 let. AAA Auto se ale nezaměřuje jen na prodej ojetých a nových aut, ale i na služby pro zákazníky, které je společnost schopna poskytovat na té nejlepší úrovni. U AAA Auto si můžete koupit vozidlo na splátky nebo své staré auto nechat přímo v bazaru vykoupit. Výjimkou není ani výměna vozidla na protiúčet.

Máte-li zájem o vykoupení automobilu, rozhodně nebudete zklamáni. Vykoupení je možné uskutečnit u jakékoli značky nebo modelu auta.

To ale ani zdaleka není tou největší výhodou. Peníze dostáváte ihned na ruku nebo budou okamžitě převedeny na váš bankovní účet. Potřebujete prodat auto za účelem okamžitého získání finanční hotovosti? Pak víte, kam se v tomto směru obrátit. Vaše vozidlo je přímo v bazaru oceněno odborníkem a vy se tak vyhnete zbytečným poplatkům u svého mechanika či jiného odborníka.

Protiúčet je vlastně taková výměna automobilu. Protiúčet je tím nejlepším řešením pro všechny, kdo potřebují lepší vozidlo okamžitě, s minimálními náklady a navíc se potřebují zbavit svého starého auta. Staré auto v bazaru necháte, doplatíte částku takovou, která odpovídá stavu vozidla, které jste si vybrali. Je to jednoduché a navíc velmi výhodné.

AAA Auto myslí i na ty zákazníky, kteří nemají dostatek finančních prostředků k nákupu nového vozidla pro rodinu nebo sami pro sebe. Přímo na pobočkách autobazaru si můžete zajistit úvěr, díky kterému si vybrané vozidlo ihned odvezete. Pak už jen stačí pravidelně splácet a užívat si vytouženého vozu.

Vložil Autobazary u nás | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Jak koupit ojeté auto

Nákup auta ojetého zcela pochopitelně představuje daleko větší riziko, než nákup zcela nového auta. U nových nebo předváděcích vozů si můžete být naprosto jisti jejich kvalitou a spolehlivostí, protože pocházejí přímo z rukou výrobce a tudíž nejsou nijak závadné. Naopak je tomu u ojetých aut, kde si vůbec nemůžete být jisti kvalitou auta, pokud se o tom sami nepřesvědčíte. Ojetá auta jsou u nás nabízena zejména v bazarech, kde je jednak velmi široký výběr, navíc je zde možnost financování auta s pomocí úvěru nebo vykoupení vašeho starého auta za hotové. Jednotlivé bazary však nabízejí celou řadu dalších služeb.

My se ale zaměříme především na to, jak správně vybrat ojeté auto a jak při jeho výběru postupovat.

Celý proces pochopitelně začíná samotným výběrem auta. Auto můžete najít jak na internetových stránkách různých bazarů, v inzercích nebo se osobně poohlédnout v samotném bazaru a spatřit tak vozidlo na vlastní oči. Vše má pochopitelně své výhody i nevýhody. Vyberete-li auto, přichází na řadu jeho kontrola. Pokud nejste v tomto směru zběhlí, rozhodně si vezměte na pomoc odborníka, nejlépe kamaráda automechanika. Jen nestranný odborník totiž dokáže správně a popravdě určit, zda se nákup takového ojetého vozidla vyplatí. Jako naprostý laik jen velmi těžko poznáte, zda bylo vozidlo bourané, jaký je stav motoru nebo zda počet najetých kilometrů skutečně odpovídá aktuálnímu stavu. Bez řádného prověření by se vám snadno mohlo stát, že zakoupíte vozidlo, které sice na pohled dobře vypadá, ale za pár týdnu doslouží.

Pozdější reklamace, vrácení vozidla a samozřejmě peněz není nijak jednoduchá záležitost. Navíc je to poměrně zdlouhavé, náročné a ne vždy byste v tomto ohledu mohli uspět. Ojeté vozidlo je zkrátka a dobře nutné ještě před odkupem řádně prověřit.

Vložil Prodej osobních aut | Štítek , , | Zanechat komentář