Prodej ojetých automobilů

Jak přihlásit auto z dovozu

Nevybrali jste si v některém z bazarů v České republice? Spolehnout se můžete i na nabídku v zahraničí. Německo, Rakousko, Švýcarsko, Itálie nebo snad USA? Pochopitelně nezáleží jen na tom, o jaké auto máte zájem, ale i o vzdálenost, kterou jste ochotni absolvovat, abyste si nové nebo ojeté auto dovezli až domů. Ať už kupujete auto zcela nové nebo ojeté, postup při přihlášení vozidla je u nás více méně stejný, až na několik menších změn, která platí pro ojetá auta. Pojďme se na ně zaměřit a říct si, jak postupovat při přihlášení a prvotním odhlášení vozidla v zahraničí.

Administrativě se rozhodně nevyhnete ani v cizí zemi. Ať už kupujete vozidlo v jakékoli zemi Evropské unie, musíte jej v první řadě odhlásit na místním dopravním inspektorátu – danému vozidlu je inspektorát určen a měl by vám ho sdělit prodávající. Ojeté vozidlo bude úředním prohlédnuto, na základě kupní smlouvy bude odhlášeno a navíc si budete muset zakoupit krátkodobé pojištění, bez kterého nelze vozidlo převážet. Nezapomeňte ani na převozní značky, bez kterých se rozhodně neobejdete a nelze s nimi ze země vyjet, bez nich u nás vozidlo ani nepřihlásíte na svoji osobu.

Pak se můžete spokojeně vydat do České republiky, kde ale administrativa rozhodně nekončí.

U ojetých aut je vždy nutné zajistit měření emisí a zastavit se tak na Stanici technické kontroly (STK). Zapomenout nesmíme ani na vyřízení povinného ručení a dalšího doplňkového pojištění – například havarijní pojištění, které je v dnešní době doslova nezbytností. Doporučujeme pojištění sjednat co nejdřív a to takovým způsobem, aby vám navazovalo na dočasné pojištění, které máte z cizího státu. Vaše cesta se již blíží ke konci a můžete se vydat na dopravní inspektorát, kde vozidlo na základě veškerých dokumentů přihlásíte.

Je-li ojeté vozidlo starší než půl roku – a u ojetých vozidel to tak většinou bývá, budete muset uhradit i DPH. To však u ojetých aut platíte v té zemi, odkud vozidlo pochází a kde jej odhlašujete z evidence vozidel. DPH je přičteno do celkové částky za odhlášení, pojištění a další služby.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Auta z dovozu a označen , , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.