2021 Mercedes-Maybach S-Class je závan čerstvého vzduchu v říši ultra-luxusních automobilů, v níž Rolls-Royce a Bentley pohodlně panují ve veřejné fantazii. Díky hojnosti vyspělých technologií, které nemají obdoby, je Maybach S580 na cestě k tomu, aby se stal více než vychytanou třídou S, jakou byl její předchůdce Mercedes-Maybach S600 z roku 2016. S příchodem modelu S580 v polovině roku 2021 Mercedes rychle uvolnil ceny bezvadného sedanu.

Pojďme na to. Mercedes-Maybach S580 začíná na 185 950 dolarech, což je podstatně nižší hodnota, než jakou byste zaplatili za Rolls-Royce Ghost nebo Bentley Flying Spur. Například nový Ghost má počáteční cenu 332 500 $ a jedná se o nejdostupnější Rolls-Royce. I ve srovnání s Flying Spur, který začíná těsně nad 200 000 $, je Maybach S580 stále docela výhodný, jakkoli se to může zdát při diskusi o šestimístných ultraluxusních produktech. Na základě sedmé generace třídy S , Mercedes-Maybach S580 sedí na 7,0 palců delším rozvoru a je poháněn 4,0-litrový twin-turbo V-8 je s integrovaným EQ upřednostnění hybridizace. Ve spojení s devítistupňovým automatem produkuje toto nastavení 496 koní a točivý moment 516 lb-ft. Pohon všech kol je standardem, stejně jako systém řízení zadních kol.

Tato natažená třída S je doslova podkroví na kolech nabitých funkcemi, které myslí dopředu. Stejně jako v běžné třídě S existují i ​​velké obrazovky, včetně 12,8palcové dotykové obrazovky OLED s operačním systémem Benz MBUX, 3D 12,3- palcovým digitálním sdruženým přístrojem, head-up displejem s rozšířenou realitou, duálním 11,6-palcovým displejem vzadu dotykové obrazovky pro zábavu sedadel a biometrické ověřování. Cestující na zadních sedadlech ocení plyšová sedadla ve stylu aerolinií s masážní funkcí (ve čtyřmístném uspořádání – k dispozici je lavička se třemi příčnými rohy), paket „Energizing Comfort“ vzadu, nádherná střešní okna, vysoce kvalitní kožené polštáře, a aktivní vonný systém. A je tu 1750-wattový audiosystém Burmester s 30 reproduktory a „4D“ prostorovým zvukem, který si každý může užít – zjevně „přidává další úroveň trojrozměrnému poslechovému zážitku.“ Maybach tedy není jen relativní dohoda ve srovnání s podobnými plyšovými sedany, ale jeho standardní stereotyp doslova bere po teorii relativity s rozpaky dimenzí. Odejděte stranou Rolls-Royce a Bentley, Mercedes-Maybach třídy S se objevil znovu a tentokrát se neomezuje. Nejenže to stojí méně, ale také slibuje, že vám budou závidět luxusní a technologický zážitek světové úrovně.