Všechny nové vyhrazené BEV značky Kia budou začínat předponou „EV“, která spotřebitelům usnadní pochopení, které z produktů Kia jsou plně elektrické. Poté následuje číslo, které odpovídá pozici vozu v sestavě.

Kia odhalila první oficiální snímky modelu EV6 – svého prvního vyhrazeného elektrického vozidla na baterie. Nyní vám zde musíme říct, že to není první EV společnosti, protože pokud si vzpomenete, již má ve svém elektrickém portfoliu e-Niro a Soul EV. EV6 je však postaven na platformě, která byla vyvinuta speciálně pro elektrická vozidla. Nová platforma Electric-Global Modular Platform neboli E-GMP umožní společnosti Kia vyrábět elektromobily nové generace na základě nové filozofie designu, která ztělesňuje posunutí zaměření Kia směrem k elektrifikaci.

Ukázkové obrázky nám dávají představu o tom, co můžeme očekávat z hlediska designu. Je elegantní a linie střechy kupé se dobře integruje do zadního spoileru. Silueta také poukazuje na mírný kachní ocas. Přední část je elegantní a moderní a vypadá to, že model EV6 má krátký převis. Přední světlomety jsou tenké a LED vzor jim dodává jedinečný vzhled.

Přední část je elegantní a moderní a vypadá to, že model EV6 má krátký převis.

Karim Habib, hlavní viceprezident a vedoucí globálního designového centra Kia, uvedl: „EV6 je ztělesněním jak účelu naší značky,„ Movement that inspires “, tak naší nové filozofie designu. Byl navržen tak, aby inspiroval každou cestu nabídkou instinktu a přirozené zkušenosti, které zlepšují každodenní život našich zákazníků a zajišťují jednoduché, intuitivní a integrované vlastnictví uživatelů. “

V rámci přechodu značky společnosti budou nová vyhrazená bateriová elektrická vozidla Kia pojmenována podle nové strategie pojmenování. Všechny nové vyhrazené BEV značky Kia budou začínat předponou „EV“, která spotřebitelům usnadní pochopení, které z produktů Kia jsou plně elektrické. Poté následuje číslo, které odpovídá pozici vozu v sestavě.