Když je člověku zle, ať už fyzicky nebo psychicky, často se obrací na způsoby úlevy, které ho dříve ani nenapadly. Bylinky a minerální kameny jsou nejčastější volbou. A není to náhoda, mnoho lidí tvrdí, že právě minerální kameny jim pomohly vyrovnat se s úzkostí nebo stresem. Těžko soudit, zda se jedná pouze o placebo efekt, důležité je, že k úlevě opravdu došlo.

Již od pradávna byly jednotlivým kamenům přisuzovány účinky, které mnohdy hraničily s magičností. Již staří Egypťané, Řekové a Číňané věřili, že umí odvrátit zlé síly a přitáhnout dobré. Kromě toho jsou minerální kameny oblíbenou součástí šperků či ozdob do interiéru.

Krystaly se skládají z různých prvků nebo sloučenin, na které naše těla reagují různými způsoby. Krystaly jsou minerály, které drží energii, a protože my jako lidé jsme tvořeni energií, můžeme si s krystalem vyměňovat energii, když s ním pracujeme – to je jedna z teorií, jak minerální kameny fungují.

Oblíbené léčivé kameny pro lepší zdraví

  • Čirý křemen: čirý krystal považovaný za mistra léčitele a věří se, že podporuje celý energetický systém;
  • Jaspis: vyživující kámen, o kterém se říká, že poskytuje podporu během období stresu;
  • Obsidián: věří se, že pomáhá zpracovávat emoce a zážitky a pomáhá uvolnit se;
  • Ametyst: používá se k léčení, čištění a posílení vůle.

Nezáleží na tom, zda máte z minerálních kamenů šperky, stromky jako dekoraci v interiéru, klíčenky nebo hmatky, i když se o nich říká, že fungují nejlépe. Čerpat energii z krystalů můžete jakkoliv.

Vybírejte ze široké nabídky minerálních kamenů

Web magieprirody.cz je český e-shop a jak jeho název napovídá, objevíte v něm produkty související s přírodou. Minerální kameny v surovém stavu, šperky s krystaly, hmatky, ozdoby do interiéru doplňuje nabídka solných lamp, yonni vajíček a mnoho dalšího.