Ikonická britská značka motocyklů Brough Superior, známá jako Rolls Royce motocyklů, je zpět se zbrusu novým motocyklem. Značka nyní sídlící ve Francii vydala svůj nejnovější model Lawrence, pojmenovaný po jednom z nejslavnějších fanoušků značky, Thomasi Edwardu Lawrenceovi, který ve své době vlastnil sedm motocyklů Brough Superior. Nový model je drahý, honosný a design je směsicí nostalgie a moderní technologie. Jméno samozřejmě pochází od TE Lawrencea, britského vojáka a autora, který nakonec narazil na předčasnou smrt, když narazil na jeden ze svých vlastních motocyklů Brough Superior.

Nový model Lawrence má DOHC, kapalinou chlazený, 88stupňový v-twin motor, s objemem 997 cm3 a výkonem 102 koní a točivým momentem 84 Nm. Cena kolem 80 000 $, Lawrence není cenově dostupný a má design, který je radikálnější než vyloženě krásný. S novou karoserií z uhlíkových vláken, titanovým rámem, titanovým pomocným rámem, vidlicí vyrobenou CNC z hliníkových a titanových článků a otočným ramenem z litého hliníku se Lawrence může pochlubit řadou špičkových komponentů, včetně monoshockového zavěšení na obou koncích. Brzdový systém se skládá ze dvou 320 mm rotorů vpředu a jednoho kotouče 230 mm na zadním kole.

Styl, ergonomie a tvar modelu Lawrence znamenají jasný odklon od klasických designů Brough Superior. Design je celkově trochu hit a miss, ne úplně tady, ani úplně tam. Ale Brough Superior stále doufá, že nový Lawrence získá nějakou pozornost. Jako pocta roku narození TE Lawrencea 1888 bude vyrobeno pouze 188 příkladů modelu Lawrence. Přestože si Lawrence zachovává dlouhý a nízký postoj, stále představuje odklon od zbytku sortimentu moderní značky Brough Superior.