Oba mají být postaveny ve Velké Británii, může být zapojen Mercedes a jména nejsou finalizována.  Výkonný předseda představenstva Aston Martin sdělil Financial Times , že britská značka má plány pro dvě vozidla na elektrický pohon. Jedním z nich bude výkonné auto, druhým SUV . Nic z toho není příliš překvapivé vzhledem k příslibu společnosti vyřadit neelektrifikované spalovací motory do roku 2030. Podrobnosti jsou ale zajímavé, zvláště když vezmeme v úvahu historii společnosti Aston.

Nezapomeňte, že Aston Martin má vztah se společností Mercedes-Benz, která dodává značce high-tech pohonné jednotky – a při poslední kontrole jsme zahrnovali benzín-elektrický hybrid a bateriově-elektrickou technologii. Stroll byl nejednoznačný ohledně pojmu použití komponentů Mercedes na těchto vozidlech a uvedl, že všechny možnosti jsou na stole, ale existuje mnoho důvodů, proč by získávání komponentů od Mercedesu mělo smysl. Na vozidlech: Stroll řekl FT, že výkonné vozidlo bude správné auto s motorem vpředu, konkrétně „verze DB11 / Vantage“. To by měla být dobrá zpráva pro nadšence, protože tyto vozy mají sklon k vzrušení . SUV bude, no, SUV – i když není jasné, zda to bude BEV varianta DBX nebo jiné vozidlo úplně. Není ani jasné, zda se výkonnostní vozidlo EV bude spoléhat na stejné základy modelu DB11, nebo zda bude využívat platformu na míru. Tyto druhy podrobností by se měly objevit, až společnost zpracuje své plány.

Obě vozidla budou podle FT vyráběna ve Velké Británii . Elektrické SUV bude postaveno ve Walesu, výkonné auto v Gaydonu. I když to nemusí nutně svědčit o konkrétním hardwaru, který bude základem vozidel, DBX se vyrábí v závodě St. Athans ve Walesu a Vantage a DB11 v Gaydonu.

Zatímco Aston Martin měl v poslední době určité potíže, Stroll zněl v rozhovoru optimisticky a poznamenal, že DBX je vyprodáno až do července – což je dobré znamení vzhledem k trhu s hladem po SUV. Žádné překvapení, protože jsme řekli, že DBX je prostě skvělý . A reinvestice společnosti do Formule 1 má také pomoci jejímu profilu, prodeji a aspiračnímu postavení.