Je to téma, které už roky hýbe celou společností. Kdo by neslyšel o elektromobilitě, jako by snad ani nebyl! Ať už patříte mezi zaryté odpůrce nebo naopak příznivce automobilů na elektrický pohon, jistě vám neuniklo ani představení nejnovějšího vozu v podání Škodovky. Devatenáctipalcová kola z lehké slitiny v základní verzi a dojezd až 500 kilometrů na jedno nabití, to jsou dvě základní čísla o modelu, kterému může patřit zajímavá budoucnost. Automobil vsadil totiž nejen na pohodlí, ale i na prvotřídní design.

Dostatek prostoru pro cestující i zavazadla

Hned 585 litrů, takový je objem kufru automobilu, který je v mladoboleslavské automobilce žhavou novinkou. Elektromobil Škoda Enyaq iV si dokáže poradit i s náročnějším terénem, není tedy určen jen pro perfektně udržované silnice. Cesty za prací, zábavou, nákupy nebo také dovolená, to vše bude pro nový model z kategorie elektro opravdu hračkou.

Eko kůže na sedadlech, velmi prakticky laděný interiér, ale také devítka airbagů, které mají za úkol chránit řidiče i jeho spolucestující. Důležitým tématem jsou i manuální dětské pojistky dveří. Pětimístný model je tak určen i pro početnější rodiny s malými dětmi.

Třináctipalcový displej ukáže vše důležité

Potřebujete si ověřit stav nabití baterie nebo chcete zjistit další detaily? Samozřejmě, aplikace ŠKODA Connect App vám zaručí, že budete vždy v obraze. Displej s třináctipalcovou uhlopříčkou nabídne také řadu zajímavých funkcí.

Asistent parkování, ale také rozpoznání únavy řidiče, to vše jsou klíčové věci, které se starají o maximální bezpečí. Můžete si díky němu nastavit také klimatizaci nebo jízdní režim, zabere vám to jen několik málo vteřin! Svět jde neustále kupředu, ale rozhodně není od věci se občas ohlédnout. Historie Škodovky je totiž víc než zajímavá!