Disponovat automobilem přináší mnoho radosti, ale také starostí. Je třeba pravidelně nakupovat pohonné hmoty, jezdit s vozem do servisu, starat se o technické prohlídky a měření emisí, dolévat olej, vůz udržovat, pravidelně přezouvat a také platit povinné ručení. Jsou úkony, kterým se nevyhnete a povinné ručení je jedním z nich. Povinné ručení získalo svůj název podle toho, že má každý motorista zákonnou povinnost mít ho sjednané. Jeho prostřednictvím jste krytí vůči škodám, které můžete vozem způsobit na zdraví a majetku třetí strany. Nejde zrovna o malý výdaj a níže si představíme, jak ho snížit.

Srovnejte si nabídky povinného ručení

Nejjednodušším cestou, jak platit za povinné ručení méně, je udělat si pro povinné ručení srovnání. V minulosti nebylo poskytovatelů této služby tolik a tak jste si museli vybrat jen z několika možností. V současné době je ovšem poskytovatelů velké množství a jejich cenové rozdíly jsou výrazné. Za stejný finanční produkt tak můžete platit stejné částky a řada velkých poskytovatelů povinného ručení spoléhá na to, že si zájemci nabídky neporovnají a budou vybírat podle známých značek pojišťoven.

Srovnání vám ukáže nejlépe pro povinné ručení kalkulačka. Pokud si chcete nabídky povinného ručení porovnat, navštivte web Vozovy-park.cz. Na tomto webu nalezete formulář, který stačí vyplnit, zadáte zde pouze ty nejnutnější údaje. Následně potvrdíte srovnání a během chvilky vám vyskočí ty nejlevnější nabídky povinného ručení Můžete si je porovnat s povinným ručení, které aktuálně platíte a pokud bude nabídka výrazně levnější, nic vám nebrání v tom, abyste přešli k poskytovateli, se kterým budete platit za tento výdaj méně.