Léto jde ruku v ruce s nejrůznějším hobby cup soutěžemi, akcemi typu rally a nebo spanilými jízdami. Ať už jste fanoušky nebo dokonce provozovateli, jedno je jisté, žádná akce tohoto typu se neobejde bez omezení klasického silničního provozu a je třeba v rámci bezpečnosti účastníků i diváků přijmout opatření v podobě dočasného dopravního značení. Jak na to? Poradíme vám.

Značky si můžete půjčit

V tomto případě si s lidovou tvořivostí rozhodně nevystačíte. Dočasné značení musí mít zákonné prvky a musí stoprocentně odpovídat vyhlášce. Dodávku takových značek musí zajistit odborná firma. Jednou z nich je společnost AZ značky. Pokud nechcete investovat vysokou částku do nákupu nejrůznějších prvků (bez ladu a skladu), můžete si dopravní značky jednoduše zapůjčit. Pronájem dopravního značení je jednou ze služeb, které AZ značky nabízí.

Mezi nejčastěji žádané komponenty pro dočasnou úpravu silničního značení patří zpomalovací prahy, parkovací zábrany a dopravní zrcadla. Zpomalovací prahy jsou uměle zvýšená místa na pozemní komunikaci. Jejich cílem je donutit řidiče k razantnímu snížení rychlosti při řízení.

Podmínky pro umisťování zpomalovacích prahů, lidově zvaných retardérů, stanovilo Ministerstvo dopravy. Zpomalovací prahy mohou být umístěny i mimo vozovku, tedy i v uzavřených areálech.

Dopravní „inženýrink“

Parkovací zábrany jsou velmi důležitým doplňkem zejména pro soukromé vlastníky pozemků, kteří si nepřejí, aby jejich vyhrazené místo pro parkování používal i někdo jiný. Vjezdové zábrany zajišťují ochranu parkoviště či vyhrazeného místa. Mohou posloužit jako zábrany u okrajů chodníků, parkovišť, silnic nebo bezpečnostních zón.

Dalším žádaným artiklem jsou pak dopravní zrcadla. To umožňuje zajištění lepší přehlednosti v místech, kde není možné provést bezpečně kontrolu průjezdnosti a projet bez rizika.

Firma AZ značky se specializuje na vodorovné i svislé dopravní značení. Na trhu působí od roku 2007 a dodává sortiment po celé republice. Kromě značek společnost nabízí i dopravně inženýrského opatření. Jedná se o projekt, který je vyžadován odborem dopravy a je nezbytný pro povolení prací na komunikaci.